האדמירל הימאי הניף מחצלת החלטותיו, רוויה שמני קשיים, מול מפתנים שם סדורה יממה נחושה העולה ומשגשגת בחוצות שמים.

הוא קרב אל פיזור דעת שהתנשא בסגל צי הספינה והשיק בפני תעוזתם, את משונני הגדרות דרישותיו הנחדשות…

רגע, הפסקה… חוזרים למימד הנוכחי…. אז האם בספינת היום יום בה אנו חיים, אנו נמצאים במסע הקבוע לנו מראש, כשבעצם כל מה שנאמר ונחליט ונעשה ונגדור ונכתוב, אלו בעצם החלטות שלנו… או בעצ…ם- הכל קבוע לנו מראש?!

הדבר דומה לניסוי שנערך ובו התגלה בתיעוד מצלמה מהירה, כי כדור נורה מאקדח, ועוד טרם פגע בזכוכית… הזכוכית מעצמה נשברה!!!

אז, בעצם, מה קדם למה… או מה קודם, התוצאה או הסיבה…?! מדענים מפותחים ביותר, שחיו לפני זמן רב, כבר עלו על השאלה… ומצאו את פתרונה, אלו המדענים נקראים מקובלים, הם גילו כי כל דבר המתקיים במימד שלנו, מגיע מקיומו הקודם ב 4 מימדים קודמים, כשרק אז, ולאחר קיומם שם, הם מגיעים אלינו ומראים ומביאים עצמם מול חמשת החושים שלנו, וכך אנו חווים את מה שמתגלה בחושים .

נחזור רגע לשאלה הראשונה שפתחנו עימה, אז קבוע מראש או לא…?!

אכן, קבוע!!! אך עדיין דבר אחד תלוי בך, או בעצם שניים: באיזה מהירות תעבור ממצב למצב, והאם תעבור למצב הבא בתענוג או האם בסבל ויסורים .

כעת נשלב גם הספינה: אז אם אנו שטים בספינה שיש לה מסלול קבוע מראש, ואל היעד הבא במסלול ניתן להגיע במהירות רבה ולא בזמן ממושך, הרי כי הנה עניין המהירות. והאם אל היעד הבא נגיע בסערות ומערבולות וגשמי זלעפות… או ברוח נעימה וטובה לשיט, זהו העניין השני. אז כך בדיוק חייך: רק שהעניין בחייך הוא המימוש הרוחני, גילוי סיבת ומטרת חייך, אותם אם תרצה לגלות מהר ותפעל לכך, הרי ביצעת… ובחרת!!!!

האמת שגם אני לא ידעתי על אפשרויות אחרות. שמעתי סיפורים על בני ברוך, משה לוי, אהרון כהן ועוד רבים אחרים. אך לא ידעתי מה לעשו. הייתי אבוד כמו אותו אדמירל גדול שאינו יודע לאן לקחת את ספינתו הטובעת. כזה שסמך על כל מלחיו ולא יכל לחזות שאחד מהם יקדוח חור בדופן הספינה ויגרום לכולם להיטבע. למה זה חייב להיות ככה? למה האלמנה השחורה הורגת את בן זוגה? למה יש פדופיליות בעולם? למה כל תקופה של שקט חייבת להיהרס על ידי אנשים משועממים? למה?