גם אם לא ידעת, או שמעת, התנהגות האדם, בקשרים שבין בני האדם, היא המסבירה התנהגות הטבע: מממטרים אין סופיים או בצורת, הר געש מתבקע או רעידות תחת לאדמה… וגם אם ספרו לכם אחרת, כי הטבע קשור אך לעצמו ואין דבר המשפיע עליו, אז הנה החדשות הכי מדויקות ששמעת אי פעם, אתה ורק אתה, בקשרים שאתה יוצר עם הזולת, והזולת- בקשרים שיוצר עם הזולת והאחר, הם אלו שיכריע את מגמת התנהגות הטבע כלפינו וכלפי האנושות כולה.

אז הנה, לאחר ששמעת זאת, אולי תספר לכולנו, אולי באופן מיוחד ולא שגרתי, הכיצד. מעתה, כן מעתה והלאה, תתחיל להתנהג לשכן, לזולת, לחבר, במשפחתך…. ובכלל?!!
אז מה היה לנו שם…. כך הגששים היו מתמצתים במערכון עם חלקי החילוף לרכב… ואני כעת שואל… אז מה היה לנו שם?

מתי? אתם שואלים?

אתמול, בהפגנות של החרדים?

פחים ומכות וחייל חוטף מכות….

די לנו מזה אני חושב, די מהמהדורות של העם הזה, בורות של אלפי שנים שמוכיחה כי באין חיבור, האויבים הם האופציה לחיבור… אך לא בדרך הנעימה.

אני לא בא להטיף מוסר או להגיד שזה זכות לשרת את העם ולא חובה…. אך …דבר. קטן אחד, כמו פסיק קטן מאוד אגיד, הנה הוא:

מתי כבר נרים את הפסיפס השבור מהרצפה, מתי כבר נבין שאנחנו… משפחה, מה עוד צריך לעשות לעם הזה כדי שיחשוב שאני זה אתה ואתה זה ההוא שממול ואני זה ההוא שממול…

הרי אם אתה לא מבחין שאנו צריכים להיות מחוברים… ונמשיך בדרך של ריב בין האחים…. הרי על זה נחרבו 2 בתי מקדש.
ההתרשמות לא איחרה לבוא, האם הייתה מהופנטת ממש והורגשה בה תזזית של נחת ורוגע קבועה, הבת, נערה בת 18, חציה מסוממת למשעי וחצי ערה דיה לזריקת כל עול ממנה, זימנה עצמותיה מול לחלון במרוודי הבניין בה גרה. כן, זה יכול להישמע סיפור על החיים, על דרמות ועל מצבים במשפחה המתחרים…. אך לא לזאת המטרה הבאנו קטע זה, אלא להצביע על מהלך אחר וקצת, שונה מעט, מסתבר כי מחקרים אחרונים מאוד, אינם מגולים כל כך לא…נושות, מלמדים על תופעה בת אלפי שנים המתחדשת לה כמעה, תופעת שינוי האקלים,… הפנימי!!!

מה, לא שמעתם על תופעה בשם זה כלל… בכלל?!

אז הנה, מסתבר כי אם אדם פונה לזולת, לכל אדם, ומנסה ליצור עימו קשר של חיבור או תקשורת בונה או דומה אחר, מייד מופיעה ומזדמנת לה משוואה חדשה שממנו תדיר יהיה הוא במציאות חדשה.

הנה, נסה בוקר אחד ל… הקדים שלום לשכן, לתת זכות קדימה לרכב העוקף, לרשום עצמך אחרון בטור ל…

האמת, פעם כל זה היה באמת בעמינו קורה, לכל אחד היתה הרגשה של ערבות ואחדות עם כל אחד, עד שהרגשה זו הסתלקה מחיינו ממש!!!

אז מה אתה אומר , מחר אתה נותן בשקט לעקוף אותך?.. או להקדים קידת בוקר צח לשכנים ולשכנה??

ואולי כך נוכל להתחיל ולהקדיש מחדש את… מדינת החיבור שבלבנו, ומחדש?