המשאית הקטנה נסע בטירוף כשהשטרה מהבהבת לו לעצור וכדורי ירי נצמדים מהאקדחים הבוערים..

הנהג ניסה לסמן להם כי אין לו מושג מה רוצים ממנו וכי הוא פשוט לא מצליח לעצור את הרכב…
הם לבסוף עצרו את הרכב בחריקת גלגלים ומולם הזקן, הושיטו השוטרים לו את המזיקים כשהוא צועק וצועק אני חף מפשע… המסכן…. ובו ברגע התעוררתי מהשינה בחבטה גדולה בראש.

מה, אמרתי לעצמי, בשביל להביא את האופניים לילד לנסיעה ליום כיפור צריך לירות בסבא שלי סתם ???!

ואז הבנתי מה פשר החלום ולמה הדרמה המאוד מוזרה… סבא נלחם במלחמת יום הכיפורים בתעלה… הוא נפצע קשה מאוד ולא הצליחו לחצות ולהצילו…. אך תמיד אמר כי מה שהחזיק אותו זה החלום…. החלום המיוחד…. שהבטיח לילד שלו במתנה…. החלום הזה החזיק אותו כשהוא פצוע ושוטט דם.

אז הנה אני 40 שנה לאחר מכן… עומד לתת מתנה לבן שלי לכיפור…. אך מה אתן לו?! אופניים או משהו שבלב, משהו שהנשמה רוצה לתת…. … ??

אז החלטתי, אשבור את החלום הפשוט לתת אופניים ואתן לו מפתח, לחיים, לכל החיים, שאם תחשוב על הזולת, יהיה לך עצמך כוח לחיים, לחיים טובים… תראו את סבא!
שמועה רצה באמריקה, זה מידע סודי ומסווג מאין כמותו, שנמצאה טבעת יהלום ששייכת לאדם הראשון שחי אי פעם עלי אדמות.

ייתכן למעשה כי הטבעת שייכת לזה שתמיד חשבו כי נמצא אותו אך ורק בסיפורי האגדות, אך באמת היה, חי וקיים, ושמו…

כן, אתם לבטח רוצים לדעת למי שייכת הטבעת… אז הנה…

להישגים התלמידים, במדעים ומטימטיקה בארצנו הנפלאה והמופלאה והמקודשת!!!
כן, זו טבעת החינוך והחנק, שסוגרת על התפתחות הילדים בארץ, גובלת אותם למקצועות למען שישרתו מפעלים ותעשיות!!!
אך למה העניין נקשר ל… טבעת…?!

אני מייד נזכר בבית הספר בו המורה קראה משפט מהמחברת שלי ומיד הנחיתה לי מהלומות בכל הגוף. כן, כך פעם היה נהוג.

להגיד שזה כאב לי? ….. לא ממש!

ולמה נהגה כך?

במקרה, סתם בגלל שאחותי החליטה לכתוב במחברת שלי וללא ידיעתי על המורה שהיא מפגרת ומטומטמת נורא. סתם כך…. היא אמרה לי לא לשכוח למחוק… אך שכחתי למחוק.

בשיא הרצינות, כך היה ממש!!!

החינוך… כך קוראים לו כיום, הוא לא חינוך אמיתי. כדאי שהמנגנון יתעורר ויבין כי די לייצר שבלונות מהונדסות של ילדים ומוטציות מקצועיות, אלא ליצור ובאמת ומכל ילד.. אדם!!!

ילד אמור לגדול בסביבה בה ערך החיבור בין בני אדם הוא משמעותי וערכי מאין כמותו. ילד אמור לגדול בחממה העשויים בה קשרים בין בני אדם במובנה הבסיסי, כי כל האושר וכל דבר שירצה ומחפש בחייו, יהיה קשור בתוצאות ובכמות הקשרים שנרשמה עבורו כמכשיר וכחממה תומכת.

הילד, אינו אמור להיוולד לערכה לימודית מטפחת בלבד הניזונה מאילוצי תעשיינים מלומדי אגו, שאמרו בנפשם אומר ליצור מהופנטי ילדים-מהנדסים-טכנאים…. עבור רכושם שיתגבר.

אז מה נאמר ומה נספר, נאמר כי אדם יכול לקנות עולמו בשעה אחת…. כאן יכול לקנות עולמו… בהחלטה שלנו אחת להתחיל ליצור ילדים המחוברים ומקושרים-לא בטבלט ובטלפון.

אז מה עם המורה שהפליגה בי… אתם שואלים?!

הנה, רק כעת, שנים על גבי שנים ולאחר המתרחש, הבנתי סוף סוף…. דרכה, עד כמה חמור המצב וכמה צריך להזדרז והחליפו מהר, הרי מורה לחיים, אמיתית, לא היתה מרביצה, אלא אוהבת, מטפחת ומכוונת אותי מייד אל בין החברים, כדי שאמשיך להתפתח נכון ומכוון להישגים… של אהבת הזולת… אליה!!!