טפט

קודם כל תנשמו עמוק וקחו את הזמן, אם אתם בקטע של להיכנס עמוק יותר לנושא הטפטים אז כדאי אולי לקרוא מספר ספרים בנושא. גם חשוב לדעת שלא דין כל הטפטים זהה – טפטים מסוגים שונים מתנהגים אחרת ודורשים טיפול והכנה אחרים: טפטים סטנדרטיים הם לא יקרים ויחסית קלים לתלייה כל עוד נזהרים לא לגרור את הנייר חזק מדי כך שעלול להיקרע כשמנסים למקם את הטפט על הקיר. טפטים ויניל הם כאלו שמצופים מלפנים ומאחור מחומר בשם ויניל שעושה את הטפט עמיד יותר ודוחה מים, ישנם גם טפטים שעשוים לחלוטין מויניל. ויניל יאפשר לכם לשטוף את הטפטים, להימנע מכתמים, קרעים ובנוסף יחסית פשוט להסיר אותם

טפטים שמכילים שכבת אלומיניום מתאימים לחדרים עם מעט אור או חשוכים לחלוטין, הקיר חייב להיות חלק ונקי מפגמים משום שהמשטח הבוהק של הטפטים עלול להדגיש את הפגמים או השטחים הלא ישרים. כל הטפטים הארוגים מסוגי בד שונים כגון יוטה, קאנבס וכולי מאפשרים דוגמאות טפטים מדהימות ועדינות אבל הם מאוד יקרים וקשים להתקנה לעומת טפטים אחרים, בנוסף הם גם עלולים להשתפשף או להתלכלך בקלות במיוחד מכתמים שונים. טפטים דמויי משי עם מרקם קטיפתי פותחו כדי לענות על בעיית הפגמים בקירות והם מאפשרים להסתיר אותם בקלות יחסית, אם זו הבחירה שלכם הביתה אז מומלץ מאוד ללכת על טפטים ניתנים לשטיפה מאשר אלו שלא ניתנים לשטיפה, מכיוון שסוג זה הוא ממילא יקר יחסית ודורש התקנה מקצועית אז כדאי להוסיף מעט יותר בשביל האפשרות לשטוף ולנקות את הטפטים.

טפט אפור

עד כאן דיברנו על ההבדלים בחלק הקדמי של הטפטים ומה לגבי חלקם האחורי? בחלק האחורי ישנם שני הבדלים מרכזיים: ההבדל הראשון הוא בין טפטים מוכנים להדבקה לטפטים רגילים. טפטים לסלון שמוכנים להדבקה הם כאלו שמיוצרים עם דבק בחלקם האחורי, הדבק אינו פעיל עד שהטפט נטבל במים או לחלופין בחומר אחר שאמור לגרום לדבק להפוך לפעיל. טפטים רגילים הם כאלו שדורשים מריחת דבק טפטים עליהם עם מברשת בצורה המסורתית. ההבדל השני הוא בין טפטים שמתייבשים בצורה רגילה על הקיר לטפטים מתקלפים. טפטים מתקלפים הם המצאה חדשה יחסית שמטרתה לחסוך את הכאב ראש שבהחלפת טפטים, אז נכון שזה לא רלוונטי לכרגע אבל מאוחר יותר תצטרכו להתמודד עם סוגיית ההחלפה או מישהו מצאצאיכם ולכן כדאי לקחת את זה בחשבון. טפטים מתקלפים הם יותר נדירים אך מאפשרים הסרת החלק הקדמי של הטפט בלבד והדבקה יחסית פשוטה של טפט אחר במקומו.