אם לא התנסת עדיין בשמפו טבעי אז תהיי מוכנה לתקופת התאקלמות לא פשוטה. זה מאוד דומה לתקופות ניקוי שעוברים כשמפסיקים לעשן או לאכול כל מיני מאכלים לא בריאים. הגמילה מהסינטטי והמזיק עלולה להיות מאתגרת. במקרה של שמפו חשוב לדעת כי בשמפו סינטטי וגם במרככים קיימים חומרים שמנקים את השיער מהחומרים המזינים הטבעיים שלו ובעיקר מלחות ומשמנוניות ולרוב גם עוטפים את השערות המיובשות בחומרי סיליקון שמקנים לשיער הרגשה חלקה ונעימה. לכן כאשר מפסיקים להשתמש בשמפו סינטטי הגוף מתחיל להפריש שמנים בצורה קיצונית בניסיון להבריא את השיער ומכיוון ששמפו טבעי אינו מייבש את השיער צריך סבלנות עד שהגוף מתאזן והשיער חוזר לצורתו הבריאה והטבעית. ישנם מוצרים קוסמטיים שאי אפשר בלעדיהם ולכן חשוב ללכת על הכי קרוב לטבע כמו מסכה לפנים או קרם לחות לפנים אבל במקרה של שמפו בהחלט שאפשר ללכת בכיוון אחר.

יש מספר טריקים וטיפים שיכולים לעזור לך לעבור את התקופה הזו בצורה שפויה יחסית אבל כמו כל דבר בחיים הם דורשים הכנה, אחרת תמצאי את עצמך נשברת וחוזרת לשמפו סיננטי די מהר. הטיפ הראשון הוא לקנות חומץ תפוחים ואבקת סודה לשתייה – מי ששתה את הדברים האלו יודע עד כמה הם מסייעים בניקוי פנימי ומסתבר שגם בניקוי חיצוני. הבעיה היא עם הריח אבל גם כאן המטרה מקדשת את האמצעים.

כמו בגמילה מסיגריות חשוב לא לחזור אל השמפו הסיננטי, מספיק פעם אחת שעשיתן בו שימוש וחזרתן לנקודת ההתחלה כי השיער נפגע מחדש וצריך להשתקם שוב מאפס. הדבר נכון, אם כי חלקית למרכך סינטטי. כמובן שעדיף לאין ערוך לעשות שימוש במרכך טבעי אם ממש חייבים מרכך אבל מרכך סיננטי יכול לפגוע משמעותית בתהליך. חשוב מאוד להבריש את השיער מהשורשים ועד הקצוות לפחות פעמיים ביום, כך את מושכת למעשה את השמנים הטבעיים אל קצוות השיער ושומרת על השיער בריא ומוזן היטב.

השלב הראשון הוא אחת לשבוע לערבב מספר כפיות של אבקת סודה לשתיים עם קצת מים ועיסוי הגולגולת עם התמיסה הזו. התמיסה תפתח את נקבוביות הקרקפת שנסתמו על ידי החומרים הסינטטים ותאפשר להן לחזור לנשום ולשחרר את החומרים הטבעיים שהן מכילות. לאחר מכן ניתן לעשות שימוש בשמפו טבעי. אם השיער מרגיש דביק ושמנוני חשוב לעבור לשלב השני של השימוש בחומץ תפוחים: לוקחים 2-4 כפיות של חומץ תפוחים ומערבבים בכוס מים קרים. ייתכן ותצטרכי לשנות את המינון בהתאם לצורך משום ששיער שמנוני דורש יותר חומץ תפוחים ושיער יבש דורש פחות חומץ תפוחים. ניתן להוסיף לתמיסה גם שמנים טבעיים או עשבי ריח לפי בחירתך ושיקולך. אחרי שחפפת עם שמפו טבעי כדאי לשפוך את התמיסה על השיער ולעסות אותה אל הגולגולת ולתת לה לשבת מספר דקות.

במידת הצורך יש לחזור על הפעולה הזו שוב, חשוב לא להגזים עם הטכניקה הזו ולא לבצע אותה יותר מאחת לשבועיים כדי לא לגרום להתייבשות השיער. אפשרות אחרת, אבל גם לא יותר מאחת לשבועיים, היא לשים את תמיסת חומץ התפוחים בבקבוק של ספריי ולהתיז קלות על השיער אחרי החפיפה ולתת לחומר להיספג בשיער עצמו.