מצב המשק וגלי הפיטורים בתעשיות השונות יוצרים בעיה לא פשוטה בעיקר בקרב בעלי משפחות או רווקים שנמצאים בשיא תקופת הפריון הכלכלי שלהם בין גילאי 30-55. אנו עדיין רואים לא מעט משרות שנפתחות בתחומים שונים, גם כאלו שנחשבים בעיתיים או מאתגרים יותר. אנו רואים מודעות דרושים לחנויות אופנה, דרושים לרשתות מזון וגם לא מעט דרישה במגוון עבודות לנוער לחופש הגדול כגון עבודות לנוער בירושלים. עם זאת אחת ההמלצות לטיפול בבעיה היא השקה של מערך הכשרות מקצועיות מקיף. מי שהרימו את המקל ולא המתינו לממשלה או למגזר השלישי היא חברת מיקרוסופט אשר השקיה אתר עם מגוון קורסים מקוונים בחינם במקצועות נדרשים כיום בתחומים הדיגיטליים החל משיווק ועד לתכנות.

שוק העבודה

גם המכון הישראלי לדמוקרטיה קורא לממשלה לנצל את המצב ואת הזמן שהתפנה ללא מעט עובדים ולהציע להם הכשרות מקצועיות והסבה מקצועית. המודל נתון למשא ומתן אך בגדול במקרים כאלו המדינה מסבסדת באופן חלקי ולעיתים מלא של הכשרות שיינתנו לעובדים, בחלק מהמקרים דרך המעסיקים וכדי לשדרג את ערך העובדים בעיני המעסיקים. במקרים כאלו התקציב להכשרה ינתן גם על ידי המעסיק כסוג של משכורת הכוללת גם תמיכה כלכלית בתקופת ההכשרה. גם כאן חשוב מאוד לא להזניח או לקפח את העצמאים ולאפשר גם להם לעבור הסבה מקצועית לתחומים נדרשים יותר ושדרוג המיומנויות הנדרשות בעולם כיום. נראה כי התמצאות במרחב הדיגיטלי, הבנה בסיסית מתמטית, קריאה ודיבור בשפות שונות בדגש על סינית ואנגלית כמו גם כישורי שיווק ומכירה דיגיטליים הופכים נדרשים יותר ויותר.

פרט לשדרוג הפריון העתידי מכל עובד והחזרתו לשוק העבודה מהר יותר, להכשרות מקצועיות ישנה תרומה משמעותית גם על מצב הרוח והמורל של המובטלים וכן האצת הפעילות במשק שתכניס לא מעט כספים לגופי הכשרה למיניהם. אם המהלך יתבצע גם בשיתוף פעולה של הממשלה – מעסיקים – עובדים סביר להניח שהמעסיקים יקבלו עובדים מרוצים ומוצלחים יותר.