בעיות איזון כגון סחרחורת, טשטוש, אובדן שיווי משקל, ורטיגו ועוד נראים כמצבים חריגים או מאיימים לאדם החווה אותם, אך למעשה מדובר בבעיות שכיחות יחסית הגורמות לאנשים מבוגרים רבים לפנות לרופא לעזרה. בחלק מהמקרים הן נגרמות כתוצאה מבעיות בעור התוף או בחלק הפנימי של האוזן. איזון טוב הוא היכולת לשלוט או להחזיק את הגוף בתנוחה נכונה במרחב בין אם בתנועה או בחוסר תזוזה. איזון בריא מאפשר לך ללכת מבלי למעוד, לקום מהכיסא מבלי ליפול, לעלות במדרגות מבלי לפספס מדרגה ולהתכופף מבלי ליפול. איזון חשוב לתנועה ולעצמאות של כל אדם ומאפשרים לו לבצע את משימות היומיום בהצלחה.

בעיות איזון מביאות במקרים רבים לנפילות ולנפילות בגיל מאוחר יש השלכות חמורות מאוד המביאות לנזקים לא הפיכים החל מזעזוע מוחי או שבירה של עצמות חיוניות שכבר מתקשות להתאחות. קשה לומר האם הגיל הוא הגורם המרכזי לבעיות אלו או שמע הן מתעוררות כתוצאה מבעיות בחלקה הפנימי של האוזן האחראי על האיזון ומהו בדיוק הקשר בין גיל לבין החלק הפנימי של האוזן. במקרים רבים מדובר בזיהומים או נפיחות בחלק הפנימי של האוזן המובילים להרגשת ורטיגו וחוסר איזון. זיהומים במערכת הנשימה העליונה הכוללת את האוזניים יכולה להיגרם כתוצאה מפגיעה ויראלית או חיידקית. גם מחלות או בעיות הקשורות למערכת הדם יכולה להביא לבעיות של איזון כגון שבץ, לחץ דם נמוך ותרופות מסוימות. חשוב לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

האם אני מרגיש/ה יציב/ה?

האם אני מרגיש/ה כי החדר מסתובב לפרקי זמן קצרים?

האם אני מרגיש/ה בתנועה למרות שאני יודע/ת שאני עומד/ת?

האם נפלתי כתוצאה מאובדן שיווי משקל?

האם אני מרגיש/ה שאני נופל/ת?

האם אני מרגיש/ה סחרחורת או על סף התעלפות?

האם הראייה שלי מתערפלת?

האם אני מרגיש/ה שאני מאבד/ת תחושת זמן או מקום או מי אני?

תשובות חיוביות לחלק מהשאלות צריכות לעורר דאגה ולגרום לך לפנות לרופא כדי לעבור סדרת בדיקות שינסו לאתר את המקור לבעיות אלו. כאמור האיתור המוקדם והתמודדות כמו גם המניעה של נפילות באמצעות יצירת סביבה תומכת או הרגלי חיים שונים מעט המאפשרים להימנע מחוסר יציבות יכולים לחסוך סבל רב. זכרו כי נפילה בגיל מבוגר יכולה להיות קטלנית עבורכם ולכן עשו הכל כדי להימנע ממנה. 
לעיתים מספיק בנפילה אחת כדי לגרום לפגיעה חמורה ולמעבר למצב סיעודי על כל ההשלכות שלו. כלומר פנייה אל ביטוח לאומי במטרה להשיג אישור לעובד סיעודי שיעזור בטיפול היומיומי. התאמה של הדירה או הבית כולו למצב הסיעודי החל מרכישת מיטה סיעודית, כסא גלגלים ועד לניסיון להתמודד עם הבעיות של מצב סיעודי כגון כרית לפצעי לחץ שאמורה להקל על הלחץ הקבוע שנוצר כתוצאה מישיבה ממושכת. האמינו לי כי אינכם רוצים להגיע למצב זה ולכן חשוב לשמר את האיזון ככל האפשר ולעסוק במניעה ובטיפול מראש.