שורשים עתיקים

משבר הקורונה הביא עמו הרבה הרהורים, מחשבות וללא ספק גורם לנו לחשוב פעמיים מה באמת חשוב ומה ממש מספק לחיינו משמעות אמיתית. כולנו מכירים את המשפט – אנחנו מעריכים משהו רק כאשר אנו מאבדים אותו. מתחילת משבר הקורונה איבדנו הרבה דברים שהיו חלק חשוב בחיינו. וירוס הקורונה בא לטובתנו והוא מראה לנו כמה אנחנו בכיוון הלא נכון של צריכה חומרית מופרזת, של פיזור הדעת מהדברים החשובים באמת. הוירוס מרחיק אותנו אחד מהשני כדי שנוכל לעשות חושבים עם עצמנו ולהפנים מה באמת חשוב, מה נותן לחיינו משמעות ומה מיותר ומזויף. בלי לשים לב אנחנו נופלים לתהום של מוות וסבל ביחסים רעים ומקולקלים ביננו שכל מטרתנו לנצל ולהרוויח על חשבון השני. הגענו לשלב שאנחנו צריכים לנקות את עצמנו מכל המיותר והפסולת ומכל הדברים חסרי הערך שכבר אין לנו בהם כל צורך.
כשוירוס הקורונה לוקח לאט לאט את הדבר הכי חשוב שזה הקשרים החברתיים, עכשיו אנו יודעים להעריך כראוי כמה אנו חשובים אחד לשני ומאחורי אותו אחד שאני רוצה רק לנצל אני פתאום מגלה בן אדם. הטבע עוזר לנו ומכוון אותנו נכון לקשרים טובים ונכונים אחד לשני, הטבע מנענע אותנו ומראה לנו מה הכרחי ומה מיותר, הוא גורם לנו לחשוב מחדש מה חשוב ומה לא. המרדף האינסופי סביב הזנב של עצמנו, עבודה מבוקר עד לילה, עמידה שעות בפקקים, שעות מחוץ לבית, אנחנו מפספסים את הצעדים הראשונים של ילדנו, לא באמת מחנכים אותם כי אנחנו לא שם, אנחנו כבר לא שותפים לחוויות של בני המשפחה, כל אחד בתוך המסך שלו וכבר התרחקנו במידה כזו שהפכנו זרים אחד לשני.
ככל שהקורונה נמצאת עמנו יותר זמן אנחנו מבינים מה באמת חשוב ועל מה בזבזנו חלק גדול מחיינו, בטיסות מיותרות לחו"ל, בשיטוט שעות בקניונים אחר עוד בגד שכנראה נזרוק בארון ונשכח ממנו וברדיפה אחר מותגים. היום כשאנחנו נאלצים להתרחק מההורים, מהאנשים היקרים לנו כי אנחנו בעצם מסכנים אותם, שאנחנו לא יכולים לשבת אחד ליד השני וצריך לשמור מרחק, יותר ויותר מובן מה באמת חשוב, נתחיל לחשוב טוב על האחר נשמור על הטבע שמספק לנו את כל צרכינו גם בלי לכרות את כל העצים באמזונס ובלי להרוס את השוניות באוקיינוסים. הטבע בנוי להכיל ולהאכיל את כל אוכלוסיית העולם אם רק נאפשר לו, נתחיל לחזק את הקשרים האנושיים שלנו למטרות חיוביות שתורמות לכולם ונחייה חיים עם משמעות אמיתית ( http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D )

.