עדשות מגע חזרו אל עולם האופטיקה אי שם בשנות השמונים, עד לאותם שנים הן היו נחשבות להמצאה שעודנה התממשה במלואה. בסיסן של עדשות המגע בעבר היה מורכב ברובו מעדשות זכוכית, דבר שהביא לחוסר נוחות הרבה יותר גדול מאשר התועלת שהעדשות יכלו להעניק למשתמשים בהן. כיום עדשות מגע הפכו להיות דבר שכיח בקרב חובשי המשקפיים ומלבד יכולות סטיילינג שניתן להוסיף לעדשות המגע, כדוגמת צבע גוונים צורות וכו, עדשות מגע מספקות כיום מענה עבור רוב חובשי המשקפיים. אך מלבד כל אלו עדשות מגע יכולות להתאים במיוחד לאנשים ששונאים להשתמש משקפיים שלהם, אך מה הפתרונות ואילו עדשות ניתן למצוא?

עדשות רב פעמיות ויומיות

שימוש בעדשות מגע מתחלק לכמה סוגים ומאפיינים, הראשון מבניהם הוא כמובן זמן השימוש שאותו ניתן לעשות בעדשות המגע ולעד כמה זמן ניתן להשתמש באותן עדשות ולהחזיק אותן. ראשית ישנם עדשות מגע יומיות, כאלו הנעשה בהן שימוש יומי הנע בין שמונה עד עשר שעות ובסופן יש להחליף אותן בחדשות. הסוג השני של עדשות המגע ליווה את משתמשי העדשות בעשורים הראשונים, סוג זה נחשב לעדשות "רב פעמיות". אורך חייהן של עדשות אלו גם כן נע בין 10 עד 12 שעות, אך בסיום השימוש הן עוברות ניקוי ומוכנסות למיכל פלסטיק קטן שאמור לחטא אותן יחד עם חומר חיטוי ייעודי.

איך להשתמש בעדשות ואילו עוד סוגים יש

מלבד עדשות מגע רק פעמיות או יומיות, מנעד עדשות המגע איננו מסתיים רק במשך הזמן אלא גם בתרכובת העדשה, החל מעדשות העשויות סיליקון ג'ל או כאלו שעשויות בעיקרן מים ועוד. בנוסף לכך ישנן סוגי עדשות כמו עדשות טוריות ועדשות מולטיפוקל אשר יכולות לתת מענה מצוין עבור רבים הסובלים מבעיות ראייה שונות. עם זאת שימוש בעדשות מגע מצריך לא מעט עדינות והגינייה בסיסית שתעזור בעת השימוש, ראשית יש לשטוף ידיים לפני שנוגעים בעדשות, חל איסור לישון עם עדשות שכן הן עלולות להיקרע ולייצר בצקות.
כלל חשוב נוסף וכמובן הקודם לכולם הוא היוועצות עם אופטומטריסט מוסמך שיוכל לבצע התאמה לעדשות מגע מתאימות.